Liptovská Knižnica Gašpara Fejérpataky - Belopotockého v Liptovskom MikulášiSpýtajte sa

Meno:
E-mail:
Predmet otázky:
Otázka:
Kontrola:


Rešerš , Michaela ()
Dobrý večer, chcem sa spýtať, či je vo Vašej knižnice možné dať si urobiť rešerš: 1. aktuálnych relevantných dokumentov, ktoré upravujú tvorbu, úpravu, odovzdávanie vysokoškolskej záverečnej práce na fakulte, 2. citačných noriem. Ďakujem, Michaela Madudová
11.10.2018 - Dobrý deň, rešerš si v našej knižnici môžete dať urobiť, všeobecné pravidlá na tvorbu a úpravu záverečných prác existujú, ale VŠ resp. fakulty mávajú aj svoje vlastné pravidlá. Na podmienky a spôsob odovzdávania záverečnej práce by som Vám poradila informovať sa priamo na fakulte /katedre , resp. na jej študijnom oddelení.
 
Kedy a kde vznikla prvá verejná knižnica na Slovensku? , Adriana Pavelicová ()
Kedy a kde vznikla prvá verejná knižnica na Slovensku?
01.10.2018 - Dobrý deň, prvú verejnú knižnicu na území dnešného Slovenska založil Gašpar Fejérpataky-Belopotocký v Liptovskom Sv. Mikuláši a otvoril ju 1. novembra 1829.
 
kniha , Anna Šmelková ()
Prosím vás, máte knihu: Šmiheľ, Štefan: Dejiny mojich farností. Hruštín: Rímskokatolícky farský úrad. Vydal Ing. František Teťák, štúdio F., Námestovo? Ďakujem. Prajem pekný deň. Anna Šmelková
11.09.2018 - Je nám ľúto, ale túto knihu v našej knižnici nemáme.
 
Výpožičná doba kníh , Stanislava ()
Dobrý deň prajem. Som študentkou vysokej školy a z vašej knižnice - konkrétne z náučného oddelenia by som si rada požičala knihy, ktoré k štúdiu potrebujem. Na akú maximálne dlhú dobu sa dajú knihy požičať? Existuje aj možnosť predĺženia knihy nad stanovený limit? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
20.08.2018 - Základná výpožičná doba na knihy je 1 mesiac, maximálne si môžete po dohovore s pracovníčkou knižnice a v prípade, že knihu nežiada ´další čitateľ, predĺžiť výpožičku na 3 mesiace, potom je potrebné knihu fyzicky priniesť do knižnice a vrátiť. Ak o knihu nie je evidovaný záujem (rezervácie), je možné Vám ju opätovne požičať.
 
časopis , Anna Šmelková ()
Dobrý deň. Prosím vás, odoberáte Genealogicko-heraldický hlas? Ďakujem. Pekný deň. Anna Šmelková
20.08.2018 - Je mi ľúto, ale tento časopis naša knižnica neodoberá.
 
staršie