Aktuality

… a nezabudni na labute!

Peter Juščák (nar. 1953 v Prešove) vyštudoval Vysokú školu dopravnú v Žiline. Pôsobil v rôznych technických povolaniach, v Československom rozhlase, neskôr v Slovenskom rozhlase, v denníkoch Smena a SME. Napísal niekoľko prozaických kníh rozhlasových hier, fíčrov, dokumentárnych pásiem a filmových námetov. Vo vydavateľstve Kalligram mu vyšla monografia Michal Kováč a jeho bremeno (2003), kniha poviedok Návod na použitie zvyšnej časti života (2005) a dokumentárne rozprávanie Odvlečení (2001, 2011). 

Jozef Dado Nagy (1970 v Bratislave) je literárny publicista. Od roku 1993 pracoval ako redaktor a moderátor Literárnej revue v Rádiu Twist. Autorsky a moderátorsky sa podieľal na literárnych reláciách v STV (Litera, Silná káva, Literárne oko). Je moderátorom a organizátorom mnohých literárnych podujatí. 

Román … a nezabudni na labute! rozpráva o ženských väzenkyniach v ruských gulagoch na Kolyme z pohľadu hlavnej protagonistky – Ireny Kalaschovej, ktorú bez viny s vykonštruovaným súdom zobrali z Kežmarku.

„Cez osud hlavnej hrdinky nazrieme do sveta táborov plného tragických, bizarných aj komických postáv, ktoré spolu s internovanými ženami tvoria sieť zložitých vzťahov. Svet táborov nie je rozdelený na dobrých a zlých, ale na ľudí s nádejou a bez nej. Príbeh Ireny Kalaschovej nastoľuje veľa otázok, s odpoveďami sa neponáhľa, ráta však s aktívnym čitateľom.“ Rudolf Chmel 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this