Andrej Bán a Dado Nagy v knižnici

Liptovská knižnica G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši si už tradične v lete pozýva na literárnu besedu milovníka čítania a popularizátora literatúry Dada Nagya. Po Petrovi Juščákovi a Veronike Homolovej-Tóthovej sa tentoraz bude zhovárať so známym fotografom, reportérom a dokumentaristom Andrejom Bánom. Témou ich rozhovoru bude Bánova reportérska činnosť, keďže je jedným z najuznávanejších reportérov a fotoreportérov z vojnových oblastí. Reč bude aj o knihách príbehov Slovenska, ktoré vydal pod názvom Slon na Zemplíne, či Balkánu s názvom Trochu oheň, trochu voda.

Dado Nagy (1970) je literárny publicista. Autorsky a moderátorsky sa podieľal a podieľa na mnohých reláciách venovaných literatúre (Rádio Twist, RTVS). Je moderátorom a organizátorom literárnych podujatí. Ako herec účinkoval v divadle GUnaGU. Je tiež viacnásobným porotcom knižnej ceny Anasoft Litera. V súčasnosti pôsobí na zahraničnom oddelení v Slovenskom literárnom centre, v grantovom programe SLOLIA.

Andrej Bán (1964) je fotograf, žurnalista, aktivista, okrem iného aj držiteľ niekoľkých novinárskych cien. Často pracovne navštevuje krajiny a regióny postihnuté vojenskými či humanitárnymi krízami. Je autorom viacerých fotografických kníh, vystavoval doma aj v zahraničí. Podieľal sa na založení charitatívnej organizácie Človek v ohrození a stál pri zrode občianskej iniciatívy Zabudnuté Slovensko. Jeho ostatnou knihou je debutová novela Medzisny.

Podujatie sa uskutoční v pondelok 17. júla o 16. hodine v rámci projektu 365 dní v knižnici, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.