Aktuality

Archeologická čítanka Liptova

Liptovská knižnica G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši privíta v utorok 13. júna o 16. hodine archeológa Martina Furmana na prednáške o nových archeologických náleziskách Liptova. Posledné roky sú z hľadiska nových archeologických objavov na Liptove veľmi priaznivé. Na viacerých miestach boli objavené nové archeologické lokality z rôznych období praveku a včasnej doby dejinnej. Svojou angažovanosťou prispela novými, neraz výnimočnými nálezmi a informáciami o doposiaľ neznámych lokalitách aj laická verejnosť. O tom všetkom aj o niečom navyše bude pripravená prednáška.

Archeológ Martin Furman pracuje v Krajskom pamiatkovom úrade Žilina a vedie Spolok SEPTENTRIO, ktorý sa zaoberá výskumom a propagáciou archeologických nálezísk severného Slovenska. Je autorom a spoluautorom knižných publikácií Rákociho poltury zo Šurian-Kostolného Seku, Opevnenia na Liptove, Nové objavy v Žilinskom kraji I a mnohých odborných článkov a je spolueditorom zborníka Výsledky nových archeologických výskumov na strednom Slovensku II a III.

Dopoludnia sa v hlavnej budove knižnice uskutočnia prednášky pre organizované skupiny žiakov a študentov a popoludní pre verejnosť v rámci projektu 365 dní v knižnici, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this