Beseda s Veronikou Homolovou-Tóthovou a Dadom Nagyom

Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pripravuje na piatok 15. júla 2022 o 16,30 hod. besedu o knihách Mengeleho dievča a Mama milovala Gabčíka. Známy popularizátor literatúry Dado Nagy bude o knihách diskutovať s ich autorkou Veronikou Homolovou Tóthovou.

Veronika Homolová Tóthová je novinárka, spisovateľka a režisérka, ktorá za svoju prácu získala niekoľko novinárskych ocenení aj titul spisovateľka roka 2018. Tóthová zaznamenáva osudy ľudí, ktoré by nemali upadnúť do zabudnutia, osudy ľudí, ktorí prežili nacistické alebo komunistické prenasledovanie. Natočila dokumentárny seriál Neumlčaní, dva celovečerné dokumenty a vydala dva knižné bestsellery Mengeleho dievča (2016) a Mama milovala Gabčíka (2018).

Jozef Dado Nagy je literárny publicista. Od roku 1993 pracoval ako redaktor a moderátor Literárnej revue v Rádiu Twist. Autorsky a moderátorsky sa podieľal na literárnych reláciách v STV (Litera, Silná káva, Literárne oko). Je moderátorom a organizátorom mnohých literárnych podujatí.

Beseda sa uskutoční v centrálnej budove knižnice v rámci projektu Knižnica na dosah, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.