Chyby v texte – literárna dielňa pre začínajúcich autorov s Mathejom Thomkom

Prihlasovací formulár:

V stredu 3. augusta 2022 o 16. hodine sa v Liptovskej knižnici G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) uskutoční literárna dielňa pre začínajúcich autorov a širšiu verejnosť Chyby v texte. Dielňu pripraví literárny lektor, autor a pedagóg Mathej Thomka, ktorý má bohaté skúsenosti s organizovaním tvorivých dielní napr. na literárnom workshope súťaže Medziriadky či na umeleckom festivale Letavy. V Českej republike pripravuje obľúbené literárne kvízy.

Sám lektor účastníkov pozýva: „Prvé kroky v literatúre sú najťažšie, a aj keď ich zvládneme, stále sa dopúšťame drobných chýb. A práve týmto chybám sa na literárnej tvorivej dielni budeme venovať. Vlastne chyby v texte budeme vytvárať. Veď na vlastných chybách sa najlepšie stavia. Zistíme, že je prirodzené chybovať. Zameriame sa na odhaľovanie chýb, ich rozpoznávanie, pokúsime sa ich vytvárať úmyselne i následne im predchádzať. V rýchlosti sa oboznámime so štruktúrou príbehu na malej ploche. Naším cieľom bude odhaliť, čo je v texte považované za chybu. Výstupom z workshopu bude jeden Zlý text a druhý, v ktorom sa Zlý pokúsime premeniť na text kvalitný. Buďte pripravení so svojimi najtvorivejšími písacími potrebami.“

Literárna dielňa sa uskutoční v centrálnej budove knižnice v rámci projektu „Knižnica na dosah“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu. Vstup na podujatie je zdarma. Je potrebné vopred sa prihlásiť cez formulár uverejnený na webovej stránke a FB knižnice.