Aktuality

Čítanie so psíkmi 1.

Na štvrtok 18. júla a stredu 14. augusta o 13.00 hod. Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pripravuje opäť po roku Čítanie so psíkmi Eliškou a Happy z tímu Akironka pod odborným vedením Veroniky Kubáňovej. Pôjde o letné ukážky canisterapeutického čítania pre deti vo veku od 8 do 10 rokov, ktoré majú problém s čítaním, majú strach verejne sa prejaviť alebo si len chcú vyskúšať čítanie so psíkmi.

Čo je canisterapia? Canisterapia (lat. canis = pes) je jednou z foriem animoterapie. Jej stredobodom je psík. Nezáleží na veľkosti, plemene, pôvode ani srsti. Dôležitá je povaha a canisterapeutický výcvik. Pomocou canisterapie môžu psíky potešiť, pomôcť, upokojiť alebo učiť ľudí, ktorí to potrebujú.

Stretnutie v trvaní 60 minút je určené pre deti (bez rodičov), aby sa čo najskôr odbúrala psychická bariéra a tréma čítať pred väčším množstvom neznámych ľudí.

Na podujatie je potrebné sa prihlásiť v úseku literatúry pre deti a mládež osobne formou záväznej prihlášky. Kapacita maximálne 12 detí. Vstup je bezplatný, účasť je však  podmienená platným čitateľským preukazom dieťaťa v Liptovskej knižnici GFB.

Podujatie sa uskutoční v centrálnej budove knižnice (úsek literatúry pre deti a mládež) v rámci projektu „Stretneme sa v knižnici“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this