Aktuality

Čítanie so psíkmi

Na štvrtky 20. júla a 3. augusta o 14.00 hod. Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) naplánovala Čítanie so psíkmi Eliškou a Happy z tímu Akironka pod odborným vedením Veroniky Kubáňovej. Pôjde o prázdninové ukážky canisterapeutického čítania pre deti vo veku od 8 do 10 rokov, ktoré majú problém s čítaním, boja sa verejne prejaviť alebo si len chcú vyskúšať čítanie s týmito havkáčmi.

Canisterapia ako taká môže byť motivačným, výchovným, odpočinkovým alebo terapeutickým prostriedkom zameraným na zvýšenie kvality života dieťaťa alebo dospelého. Hlavným cieľom je, aby pes pôsobil na fyzickú, psychickú a sociálnu pohodu. Aby sa vďaka psovi vytvárala pozitívna väzba ku zvieratám všeobecne a aby sa posilňovalo správne zaobchádzanie a správanie sa ku všetkým psom.

Stretnutie v trvaní 60 minút je určené pre deti (bez rodičov), aby sa čo najskôr odbúrala psychická bariéra a tréma čítať pred väčším množstvom neznámych ľudí.

Na podujatie je potrebné sa prihlásiť v úseku literatúry pre deti a mládež osobne formou záväznej prihlášky. Kapacita maximálne 12 detí. Vstup je bezplatný, účasť je však  podmienená platným čitateľským preukazom dieťaťa v Liptovskej knižnici GFB.

Podujatie sa uskutoční v centrálnej budove knižnice (úsek literatúry pre deti a mládež) v rámci projektu „365 dní v knižnici“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this