Danuša Dragulová-Faktovorá – beseda so spisovateľkou

V piatok 22. apríla (v Deň Zeme) o 10,30 hod. privítame na pôde Liptovskej knižnice G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) spisovateľku a vydavateľku časopisov pre deti Danušu Dragulovú-Faktorovú. Na autorskej besede sa stretne so štvrtákmi zo ZŠ Janka Kráľa. Šéfredaktorka časopisov Maxík, Zvonček a Enviráčik priblíži deťom svoju tvorivú prácu ako vzniká taká kniha a časopis. Spolu sa zamyslíme aj nad environmentálnymi témami a rubrikami, ktoré pre deti ponúka časopis Enviráčik, nový počin vo vydavateľstve Daxe, ktorý začal vychádzať v septembri 2021.

Danuša Dragulová-Faktorová študovala žurnalistiku na FF UK v Bratislave. Štúdium ukončila doktorátom z filozofie. Jej autorské a vydavateľské portfólio je veľmi bohaté. Píše poéziu a prózu pre deti aj dospelých, venuje sa literárnej kritike a ekonomickej publicistike. Podpísala sa pod niekoľko tisíc novinárskych článkov i pod novinovedné štúdie. Získala viaceré ocenenia v literárnych a novinárskych súťažiach. V tvorbe pre deti debutovala zbierkou hravých riekaniek Tramtaríček (1996). Vydala aj prvú ucelenú zbierku kaligramov, grafických básní v slovenskej literatúre Čáry-máry, zmizli čiary a iné.

Beseda sa uskutoční v úseku detskej literatúry v rámci projektu „Knižnica na dosah“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Účasť na podujatí je dohodnutá.