Eduard a jeho zázračná cesta

V pondelok 7. novembra 2022 o 9,30 a 10,30 hodine sa v Liptovskej knižnici G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) uskutoční bábkové divadelné predstavenie pre deti 4. ročníka ZŠ Eduard a jeho zázračná cesta na motívy knihy americkej spisovateľky Kate DiCamillo.

Porcelánový zajac Eduard  je hračkou malého dievčatka menom Abi. Je zahrnutý nekonečnou láskou. Čo mu viac chýba? Niečo určite. A tak sa chtiac, či nechtiac ocitá na dobrodružnej ceste. Putuje z rúk do rúk a spoznáva obyčajných ľudí, ktorí sa pre neho stávajú neobyčajnými. Dostane sa do hlbín mora – na dno seba samého, aby našiel čosi v hĺbke svojho srdca.

V predstavení účinkuje Viktória Sedláková, bábkoherečka, absolventka štúdia bábkoherectva na Katedre bábkarskej tvorby Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Spolupracuje s divadlom TUŠ Barbory Krajč Zamiškovej, ktoré sa zameriava na dramatizáciu rozprávkových titulov pre deti, aj titulov pre dospelých. Pôsobí v Bábkovom divadle v Košiciach.

Podujatie sa uskutoční v centrálnej budove knižnice (úsek literatúry pre deti) v rámci projektu Knižnica na dosah, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

bsh
rbt

Eduard a jeho zázračná cesta –  dve bábkové predstavenia na motívy knihy americkej spisovateľky Kate DiCamillo.

Tretiaci a štvrtáci zo ZŠ Miloša Janošku a ZŠ Apoštola Pavla prežili 7. novembra v knižnici zázračnú cestu s porcelánovým zajačikom Eduardom. Bábkoherečka Viktória Sedláková vo svojom poučnom predstavení ukázala deťom, že aj obyčajné môže byť neobyčajné, keď hľadáme samých seba.

Bábkové predstavenia sa uskutočnili v rámci projektu Knižnica na dosah, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.