Aktuality

Guľko Bombuľko

Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pripravuje na piatok 23. septembra 2022 o 9,30 hodine bábkové divadelné predstavenie pre deti Guľko Bombuľko.

Priateľstvo Guľka Bombuľka so zvieratkami na dvore si podmaňuje detských divákov už desiatky rokov. Divadelná inscenácia vznikla na základe známej rozprávky slovenskej spisovateľky Márie Ďuríčkovej. Bábky sú vyrobené ako inak z vlny. Účinkujú členovia divadla TUŠ: Kristína Sviteková a Barbora Krajč Zamišková.

Divadlo Tuš existuje od svojho vzniku (28.12.2007) pod Občianskym združením KBT   z iniciatívy mladých absolventov Katedry bábkarskej tvorby VŠMU v Bratislave. Zameriava sa na tvorbu v oblasti umenia a vzdelávania. Pripravuje netradičné interaktívne inscenácie, pri ktorých tvorcovia využívajú rôzne bábkarské postupy. V predstaveniach sú diváci priamo zapájaní do deja  s edukatívnym a dramatoterapeutickým  zámerom. Tvorba divadla je orientovaná na všetky vekové skupiny.  

Podujatie sa uskutoční v centrálnej budove knižnice (úsek literatúry pre deti) v rámci projektu Knižnica na dosah, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

 

Účasť na podujatí je predjednaná.

 

 

 

 

 

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this