Aktuality

Hekni pasce sociálnych sietí

HEKNI PASCE SOCIÁLNYCH SIETÍ

a buď profík

Workshop pre II. stupeň ZŠ

  1. október 2023 od 9.00 hod.

 

 

 

          Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pripravila na utorok 3. októbra 2023 od 9,00 hod. workshopy pre žiakov II. stupňa základných škôl s názvom Hekni pasce sociálnych sietí a buď profík. Lektormi budú psychologička a terapeutka Jarmila Tomková z o. z. ViaSua a psychológ Juraj Holdoš.

          Workshopy budú zamerané na oblasť toxického pôsobenia sociálnych sietí na mladých a na ich sebahodnotu, vzhľad, neustále porovnávanie sa, šírenie hoaxov, ale aj nadmerné používanie, ktoré sa odráža aj v celkovej životnej spokojnosti, na zdraví, výkone a vo vzťahoch. Cieľom je spoločné hľadanie spôsobov zdravšieho a bezpečnejšieho používania sociálnych sietí.                                                                                                                     

         Lektorka Jarmila Tomková má skúsenosti z psychologického poradenstva v školskom prostredí aj individuálne. Spolupracovala na kampaniach digiQ či bezpečnenanete.sk v spolupráci s firmou ESET. Psychológ Juraj Holdoš je odborníkom na online závislosti a vyučuje na Katedre psychológie Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Workshopy sú určené pre vopred dohodnuté kolektívy žiakov II. stupňa  základných škôl.   Uskutočnia sa v centrálnej budove knižnice v rámci projektu 365 dní v knižnici, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

 

 

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this