Aktuality

Island Stanislava Kaľavského

Veľmajstri ľad a oheň sa dohodli na remíze

 a vznikol hot ice land – Island

  6.12.2022 o 16:00 hod.

 V utorok 6.12.2022 sa v Liptovskej knižnici G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši uskutoční cestovateľské popoludnie. Stano Kaľavský sa v tomto roku vydal na poznávaciu cestu do krajiny ľadu a ohňa – na Island. Čitateľom knižnice príde porozprávať o svojich dojmoch a zážitkoch.

Stano Kaľavský je mikulášskemu publiku dobre známy. Pôsobil ako pedagóg na Gymnáziu M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši, je členom divadla Apostrop a autorom básnických zbierok  Nebo pieklo (2009), Zbierka z pierka (2015) a knihy cestopisov Čas na priestor, ktorú sme v marci uviedli do života práve v knižnici. Cestovanie je jeho dlhoročnou záľubou, navštívil už mnohé krajiny a mnohé kontinenty a každý rok sa so zážitkami z ciest podelí aj s čitateľmi našej knižnice. V minulých rokoch to bolo rozprávanie o Bali, Jáve, Novom Zélande, Indonézii, Číne, Ugande, Keni, Južnej Amerike a Himalájach. O svojich cestách dokáže pútavo rozprávať a jeho fotoprezentácia zachytáva to najzaujímavejšie z každej navštívenej krajiny.

Podujatie sa uskutoční v rámci projektu „Knižnica na dosah“, ktorý finančne podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Podvečer 6.12.2022 v multimediálnom úseku prebiehala cestovateľská beseda so Stanislavom Kaľavským. Tentoraz sme sa s ním ocitli v krajine ľadovcov, sopiek, gejzírov, vodopádov, pastvín, krásnej divokej prírody, koní, trolov… NA ISLANDE.

Cestovateľská beseda sa uskutočnila v rámci projektu Knižnica na dosah, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu. 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this