Aktuality

Jobusovky

V stredu 9. novembra 2022 o 9,30 hodine sa v Liptovskej knižnici G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) uskutoční beseda pre deti 6. – 7. ročníka ZŠ so spisovateľom, hudobníkom, spevákom, moderátorom a hercom Branislavom Jobusom. Beseda o jeho knihách a živote je poprepletaná piesňami, hudobnými vstupmi aj prednáškou o abstinencii.

Jobusova spisovateľská kariéra začala v r. 2006, keď debutoval rozprávkovou knihou Láskavé rozprávky. Druhé vydanie knihy vyšlo pre veľký úspech v r. 2007. Ďalším literárnym počinom bola kniha Zázračné rozprávky z r. 2009. O rok neskôr vyšla Jobusovi kniha Muflón Ancijáš a jeho spanilá jazda (2010), básničkové leporelo Na výlete do vesmíru, ale aj audiokniha Láskavé rozprávky. V r. 2011 vyšlo pokračovanie knihy o Muflónovi Ancijášovi s názvom Ako Muflón Ancijáš cestoval na západ. Nasledovala kniha Komisár Mrodge (2012) a tretí diel Ako Muflón Ancijáš sľub dodržal (2013). V r. 2014 detského čitateľa oboznámil s červotočom Chrumom v knihe Ja nič, ja muzikant. Nasledovali tituly Plajko (2015), Zvon (2016), Tajná správa (2016) a Žubrienky inštalatérky (2017).  V r. 2018 sa dočkal svojho štvrtého pokračovania Muflón Ancijáš v knihe s názvom Muflón Ancijáš a mimozemšťan. Kniha Zberný dvor (2019) predznamenáva Jobusov environmentálny záujem.           V r. 2021 vyšlo voľné pokračovanie knihy s názvom Odpadkový fantóm. Medzitým vyšli tituly Ako Štefan Drco vyhral kopu hnoja (2020) a Ako Šarkan Kyber Šikana pristál na streche základnej školy (2020). Kniha Máriška Bombrľkatá a jej poklady v knihách ukryté vyšla v r. 2021. Medzi zatiaľ najnovšie tituly patria knihy Zrnko (2022)  a Chrontulienka (2022).

Beseda sa uskutoční v rámci projektu Knižnica na dosah, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

 

BRAŇO JOBUS – hudobník, spevák, moderátor, herec a spisovateľ kníh pre deti (ale nielen pre deti) dnes navštívil Liptovskú knižnicu. Šiestakom a siedmakom zo ZŠ Svätý Kríž na besede porozprával o sebe, o svojich knihách JOBUSOVKÁCH, o abstinencii a s vtipom jemu vlastným zahral i zaspieval. 

Beseda sa uskutočnila v rámci projektu knižnica na dosah, ktorú z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu. 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this