Knižnica v II. stupni ohrozenia od 18.10.2021

Liptovská knižnica G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši poskytuje od 18.10.2021 svoje služby verejnosti podľa platných vyhlášok ÚVZSR č. 253/2021 a 254/2021, vzhľadom na aktuálne platný Covid automat, podľa ktorého je okres Liptovský Mikuláš v II. stupni ohrozenia (bordová farba) výlučne v režime OTP.

Pod osobou v režime OTP sa považuje:

1. osoba plne zaočkovaná
  2. osoba, ktorá je schopná sa preukázať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade PCR-testu alebo 48 hodín od odberu v prípade AG-testu
  3. osoba, ktorá prekonala ochorenie COVI-19 v období pred nie viac ako 180 dňami

Podmienky vstupu do knižnice:

1. povinný respirátor v priestoroch knižnice
  2. aplikácia dezinfekcie na ruky
  3. dodržiavanie 2-metrových odstupov
  4. obmedzený počet návštevníkov v jednom momente v jednom priestore: 1 osoba na 15 m2 plochy
  5. účasť na podujatiach je povolený len osobám v režime OTP.

Prosíme o preukázanie niektorej z týchto skutočností pri vstupe na výpožičný úsek.

OTP pri deťoch sa bude kontrolovať od veku 12 rokov a 2 mesiace.

Prosím o rešpektovanie týchto podmienok.

Ďakujeme za pochopenie.

Prajeme veľa zdravia.