Aktuality

Knižný Vševedko – krajské kolo

KNIŽNÝ VŠEVEDKO – KRAJSKÉ KOLO je literárno-vedomostná súťaž pre deti (4. – 5. ročník ZŠ), ktorú krajská pobočka Spolku slovenských knihovníkov a knižníc po prvýkrát zorganizovala v roku 2005 v Liptovskom Mikuláši. Odvtedy sa súťaž koná každoročne. Tento rok sa podujatie konalo 8. novembra 2023 v Krajskej knižnici v Žiline a zúčastnili sa ho víťazi regionálnych kôl zo štyroch knižníc – Krajskej knižnice v Žiline, Oravskej knižnice Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne, Kysuckej knižnice v Čadci a Liptovskej knižnice Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši.

Na vševedkov čakal vedomostný test, ktorý určil troch najlepších z najlepších. Ďalší program pozostával z prednášky o živote včiel, následne si deti mohli vyskúšať výrobu sviečky z včelieho vosku. Príjemným prekvapením pre účastníkov bola možnosť skúsiť si zanimovať vlastnú kresbu cez počítačový program.

Liptovskú knižnicu reprezentovali vševedkovia Lukáš B. a Natália B. Aj keď sa im nepodarilo prebojovať sa do prvej trojky, ukázali skvelé vedomosti a tvorivého ducha pri ostatných aktivitách.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this