Aktuality

Kto ohrozuje seniorov?

KTO ALEBO ČO OHROZUJE SENIOROV? 

Na prednáške v Liptovskej knižnici o tom 24. marca 2022 porozprávala Anna Poljaková, preventistka z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši.
👉 Vo svojom výklade sa zamerala najmä na podvody páchané na senioroch, ale dotkla sa aj iných tém, ktoré ohrozujú túto vekovú kategóriu.
👉 Poskytla konkrétne rady, ako si treba zabezpečiť majetok, nenaletieť na podvod, ako sa ochrániť pred zlodejmi na ulici či ako sa správať v cestnej premávke.

Podujatie sa konalo v rámci projektu Knižnica na dosah, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

          Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pripravuje na štvrtok 24. marca 2022 o 16,00 hod. prednášku pre seniorov a čitateľskú verejnosť s názvom Kto alebo čo ohrozuje seniorov.

          Prednášať bude Anna Poljaková, preventistka z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši, ktorá už niekoľko rokov robí osvetu v rámci projektu Bezpečná jeseň života.

          Vo svojom výklade sa zameria najmä na podvody páchané na senioroch, ale dotkne sa aj iných tém, ktoré ohrozujú túto vekovú kategóriu. Najmä starší ľudia sa často stávajú obeťami podvodníkov a zlodejov, ktorí od nich pod rôznymi zámienkami vylákajú peniaze, alebo ich okradnú. Vo svojej prednáške poskytne konkrétne rady, ako si treba zabezpečiť majetok, nenaletieť na podvod, ako sa ochrániť pred zlodejmi na ulici. Tiež poradí, ako možno predchádzať riziku prepadnutia. Navrhne konkrétne cesty k základným návykom bezpečného správania, ktoré majú pomôcť dôchodcom zvýšiť vlastnú bezpečnosť.

          Prednáška sa uskutoční v centrálnej budove knižnice, v rámci projektu „Knižnica na dosah“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this