Aktuality

Literárne prednášky pre základné a stredné školy

V utorok 9. apríla o  8.30 hod. sa v Liptovskej knižnici G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) uskutoční prednáška venovaná významnému regionálnemu autorovi Ivanovi Laučíkovi pre študentov 1. a 2. ročníka Obchodnej akadémie a od 10.00 hod. bude pokračovať prednáška na tému Vedecko-fantastická literatúra pre žiakov 8. ročníka ZŠ Janka Kráľa.

     Cieľom prednášok je okrem rozšírenia školských vedomostí aj výchova k literatúre, ktorá sa môže podieľať na rozvoji a formovaní osobnosti mladých ľudí. Prednášať bude uznávaná slovenská poetka a bývalá knihovníčka Anna Ondrejková.

Anna Ondrejková (1954) pochádza z Liptovského Mikuláša. Okrem literatúry sa venuje divadlu ako herečka, performerka, dramaturgička a autorka textov a tiež výtvarnému umeniu ako autorka ilustrácií, koláží a grafiky. Viac ako 40 rokov pracovala v Liptovskej knižnici G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši, kde organizovala podujatia pre študentov a koordinovala kultúrno-výchovnú činnosť. Žije a tvorí v Bobrovci.

Prednášky sa uskutočnia v centrálnej budove knižnice (multimediálny úsek) v rámci projektu „Stretneme sa v knižnici“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this