Aktuality

Medové prednášky

Liptovská knižnica G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pripravuje na pondelok                         13. mája 2024 o 9.00 a 10.15 dve prednášky o živote včiel pre žiakov I. stupňa ZŠ.

Viete, že na výrobu 1kg medu je potrebných 1100 včiel, ktoré počas svojho života navštívia 4 milióny kvetov? Včely sú úžasné stvorenia. Okrem toho, že nám vyrábajú sladký med, sú dôležité hlavne pre opeľovanie, bez nich by sme mali veľmi chudobnú stravu. Tajomstvá včelieho úľa a život včiel priblíži deťom Marcel Mihok z OZ Slnkotvor cez prenosné náučné tabule, stavbu včelieho úľa, včelárske náradie, tvorivé dielne a ochutnávku medov.

Marcel Mihok je vyučený stolár a zároveň drevársky inžinier. Jeho záľuba v tvorení niečoho pekného, zaujímavého, praktického, ktorá vznikla už v detstve, sa tak postupne stala jeho remeslom. Nakoľko ho vždy lákalo chovať včely, začal sa venovať aj tejto oblasti a urobil si včelársky výučný list. V rámci OZ Slnkotvor organizuje prednášky, besedy a tvorivé dielne v oblasti osvety včelárstva pre materské a základné školy i širokú verejnosť.

Prednášky sa uskutočnia v centrálnej budove knižnice (úsek literatúry pre deti a mládež) v rámci projektu „Stretneme sa v knižnici“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

 

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this