Aktuality

Minerálne pramene Liptova

Kto by sa rád napil chutnej a liečivej minerálnej vody? Celý Liptov je jedna veľká a rozmanitá studnica teplých i studených minerálnych prameňov rôznej chuti, pričom každý prameň lieči inú časť nášho tela. Liptovská knižnica G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) v spolupráci s Občianskym združením Slnkotvor pozývajú na virtuálnu prechádzku po zaujímavých minerálnych prameňoch nášho regiónu. Prednáška Petry Mihokovej sa uskutoční v pondelok 13. mája 2024 o 16.00 hodine, na ktorej sa dozviete viac o tom, ako minerálne pramene vznikajú, aké druhy prameňov poznáme, aké je ich zloženie, čo liečia, kde sa nachádzajú a mnoho iných zaujímavostí.

Petra Mihoková je predsedníčkou OZ Slnkotvor. Má vyštudovanú ekológiu na Technickej univerzite vo Zvolene. Taktiež absolvovala kurz „Sprievodca cestovného ruchu“ na Súkromnej obchodnej akadémii v Žiline. Pôsobí ako miestna sprievodkyňa v obci a kúpeľoch Lúčky v slovenskom a anglickom jazyku a okrem toho organizuje napr. aj kurzy kváskovania.

Podujatie sa uskutoční v centrálnej budove knižnice (multimediálny úsek) v rámci projektu „Stretneme sa v knižnici“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

 

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this