Nauč sa kriticky myslieť o totalite! – workshop pre mládež

Vo štvrtok 7. apríla a piatok 8. apríla 2022 od 9,00 hod. sa na pôde Liptovskej knižnice G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) uskutočnia štyri workshopy pre žiakov a študentov s historikmi z OZ Living Memory Ľubom Morbacherom a Martinom Slávikom s názvom Nauč sa kriticky myslieť o totalite.

Living Memory rozvíja kritický dialóg face to face priamo na školách, v knižnici a pod., ukazuje paralely medzi riešeniami dnešných extrémistov a včerajších totalitných politikov a ideológov. To všetko aj s odborným výkladom o kľúčových udalostiach v období slovenského štátu, resp. Slovenskej republiky v období 1939 – 1945 a  komunistického režimu v rokoch 1948 – 1989. Rovnako v rámci workshopov učí rozpoznávať dezinformácie.

Workshopy sú určené pre vopred dohodnuté kolektívy žiakov 9. ročníkov základných škôl a študentov stredných škôl.

Uskutočnia sa v centrálnej budove knižnice v rámci projektu „Knižnica na dosah“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.