Aktuality

Náučné prednášky Dušana Valenta

Liptovská knižnica G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pripravuje na utorok 24. októbra 2023 tri náučné prednášky pre žiakov základných škôl (I. aj II. stupeň). Cieľom prednášok je pútavou a zrozumiteľnou formou podnietiť u detí záujem o pradejiny života, ranné dejiny ľudstva a kritické myslenie. Nesnažia sa suplovať školské vyučovanie, ale ho primerane dopĺňajú a rozširujú. Prednášať bude vedecký publicista, spisovateľ a lektor Dušan Valent.

Valent (1988) vyštudoval geológiu a paleontológiu na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. Je šéfredaktorom československého magazínu o najstarších dejinách a mytológii Ľudia, mýty & dejiny Lumyd.eu a vedeckým redaktorom portálu Zive.sk a týždenníka Plus 7 dní. Napísal knihu Odhaľ a spoznaj dinosaury (Albatros 2022) a publikáciu 77 záhad, na ktoré poznáme odpoveď (2014, špeciálne číslo magazínu Zázračný svet). Je spoluautorom kníh Prečo ľudia veria nezmyslom? (Premedia 2019), História pre zaneprázdnených (Premedia 2019), Epidémie v dejinách (Premedia 2020) a Klíma v dejinách (Premedia 2022). Prispieval do magazínov Svet prírody, Zázračná planéta, Quark, GoldMan, Brejk, Zázračný svet, týždenníkov Život a Žurnál ako aj denníkov SME a Plus 1 deň. Je spoluautorom relácie Fosílny svet (Slovenský rozhlas).

Podujatie sa uskutoční v centrálnej budove knižnice (úsek literatúry pre deti a mládež) v rámci projektu 365 dní v knižnici, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this