Noc literatúry v Liptovskej knižnici GFB

Noc literatúry v Liptovskom Mikuláši a ďalších slovenských, českých i európskych mestách sa uskutočnila 17. mája od 18.00 do 22.00. V Mikuláši sa do nej zapojilo sedem inštitúcií. V Liptovskej knižnici GFB si mohli návštevníci vypočuť ukážku z debutového románu českej autorky Anny Beaty Háblovej Směna v podaní poetky a divadelníčky Anny Ondrejkovej. Román rozpráva príbeh mladej výtvarníčky Petry, ktorej sa v umení nedarí presadiť, a tak si sadá za pokladničný pás v supermarkete, kde premýšľa a pochybuje o sebe, umeleckom svete a živote. Riaditeľka Marcela Feriančeková prezradila zaujímavosti z histórie budovy, kde knižnica sídli. Milovníci literatúry ďalej putovali do Diery do sveta, SMOPaJ, Múzea Čierny orol, Liptovskej galérie PMB, Tatrína a Hodžovho gymnázia, kde ich čakali ďalšie ukážky z prekladov diel európskych autorov. Noc literatúry si aj v Liptovskom Mikuláši nachádza priaznivcov, a tak sa po ukončenom ročníku môžeme začať tešiť na ten budúcoročný.

Hlavným organizátorom podujatia je České centrum Bratislava v spolupráci s veľvyslanectvami, Zastúpením Európskej komisie na Slovensku a kultúrnymi inštitútmi siete EUNIC.