Aktuality

Noc literatúry

Kultúrne a vzdelávacie inštitúcie v Liptovskom Mikuláši sa zapoja do 15. ročníka medzinárodného podujatia Noc literatúry. Liptovský Mikuláš sa tak pridá k ďalším 16 slovenským, mnohým českým a ďalším európskym mestám. Hlavným organizátorom podujatia je České centrum Bratislava v spolupráci s veľvyslanectvami, Zastúpením Európskej komisie na Slovensku a kultúrnymi inštitútmi siete EUNIC.

Noc literatúry predstavuje sériu čítaní úryvkov zo slovenských prekladov kníh súčasných európskych autorov v podaní rôznych interpretov – vždy v polhodinových intervaloch. Návštevníci budú 15 minút počúvať čítanie a 15 minút budú mať na presun na ďalšie miesto. Poradie si môžu určiť sami a takisto sa sami rozhodnú, či navštívia všetky miesta. Hlavným poslaním obľúbeného podujatia je sprostredkovať širokej verejnosti kvalitnú európsku tvorbu v nových slovenských prekladoch na netradičných miestach.

V Liptovskom Mikuláši sa môžete tešiť na čítanie v Liptovskej knižnici Gašpara Fejérpataky-Belopotockého, KC Diera do sveta, v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva, Múzeu Čierny orol, Múzeu Janka Kráľa, v Gymnáziu Michala Miloslava Hodžu a Liptovskej galérii P. M. Bohúňa.

Noc literatúry sa začne na všetkých siedmich miestach naraz o 18. hodine, posledné čítanie sa uskutoční o 21.30. Podrobnosti o podujatí nájdete na webových a facebookových stránkach zapojených inštitúcií.

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this