Aktuality

Nová kniha Stanislava Kaľavského

Vo štvrtok 3. marca 2022 popoludní o 16,00 hod. sa na pôde Liptovskej knižnice G.F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši uskutoční „uvítanie do života“ knihy Stana Kaľavského Čas na priestor.

Stano Kaľavský nie je v slovenskej literatúre nováčikom. Po básnických zbierkach Nebo pieklo (2009) a Zbierka z pierka (2014) ponúka čitateľovi zbierku cestopisov. Rodák z Liptovského Mikuláša, ktorý pôsobil ako pedagóg na Gymnáziu M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši, je členom divadla Apostrop cestuje po celom svete, lozí po horách, potápa sa vo vodách, mapuje prírodu, zoznamuje sa s domácimi.

Cestovanie je jeho dlhoročnou záľubou, ako sám hovorí má „čas na priestor“ a vo svojej knihe cestopisov sa s čitateľmi chce podeliť o poznanie z ciest. Okrem zážitkov a pocitov vám ponúka aj údaje a fakty, ktoré na svojich potulkách získal. Pozýva vás do Tichomoria na súostrovia Vanuatu, Nový Zéland a Fidži, do Peru a Bolívie, do Číny, na Galapágy, do Ekvádoru, Himalájí, Nepálu, Ugandy, Kene a na juh Južnej Ameriky.

Krst moderuje slovenská poetka Anna Ondrejková, krstným otcom knihy bude spisovateľ Jaroslav Klus. Podujatie sa uskutoční v rámci Týždňa slovenských knižníc.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this