Aktuality

Opice z našej police

OPICE Z NAŠEJ POLICE

  bábkové predstavenie pre deti z dielne DIVADLA TUŠ

  1. september 2023

 

 

Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pripravuje na pondelok              25. septembra 2023 o 9.00 a 10.30 bábkové predstavenie pre deti Opice z našej police v podaní Divadla TUŠ.

Dostali ste na narodeniny hračku, ktorú ste nechceli? Barborka dostala plyšovú opicu, no ona chcela zvieratko – naozajstné. No aj plyšová opica sa môže stať naozajstným kamarátom a Barborka s ňou zažije veľa dobrodružstiev. Inscenácia vznikla na motívy rovnomennej knihy od Kristy Bendovej. V predstavení Divadla TUŠ hrajú: Barbora Krajč Zamišková a Kristína Sviteková.

Divadlo TUŠ pôsobí od svojho vzniku v r. 2007 pod Občianskym združením KBT                  z iniciatívy mladých absolventov Katedry bábkarskej tvorby VŠMU v Bratislave. Zameriava sa na tvorbu v oblasti umenia a vzdelávania. Pripravuje netradičné interaktívne inscenácie, pri ktorých tvorcovia využívajú rôzne bábkarské postupy. V predstaveniach sú diváci priamo zapájaní do deja s edukatívnym a dramatoterapeutickým zámerom. Tvorba divadla je orientovaná na všetky vekové skupiny.  Od svojho vzniku sa Divadlo TUŠ zúčastnilo viacerých domácich i zahraničných festivalov – napr. Dotyky a spojenia (Martin), Kremnické gagy, Bábková Žilina, Mateřinka (Liberec), Kopřiva (Kopřivnica), Zázračný oriešok (Piešťany), Nová dráma a i.

Podujatie sa uskutoční v centrálnej budove knižnice (úsek literatúry pre deti a mládež) v rámci projektu 365 dní v knižnici, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

 

Kto sa stane zberateľom plyšových opičiek? Po dnešnom divadle OPICE Z NAŠEJ POLICE v podaní DIVADLA TUŠ určite tretiaci zo ZŠ Demänovská ulica a ZŠ M. R. Martákovej a štvrtáci zo ZŠ Miloša Janošku. Deti s opičiakom Frickom prežili v Liptovskej knižnici GFB rozprávkové dopoludnie, keď spolu privolávali dážď, opekali si slaninku a marshmallow nad táborákom či hľadali v lese hríby a… zistili niečo, čo je skutočne dôležité, kto je to ozajstný priateľ.

Podujatie sa uskutočnilo v rámci projektu 365 dní v knižnici, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu. 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this