Oznam – otvorenie knižnice pre verejnosť od 27.1.2021

Oznam 27.1.2021

Milí čitatelia,

oznamujeme Vám, že na základe Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR č. 13 sme od stredy 27.1.2021 opäť pre verejnosť otvorili Liptovskú knižnicu G.F.Belopotockého v Liptovskom Mikuláši, a to v čase od 9,00 do 16,00 hod.

Poskytovať budeme len absenčné výpožičné služby, MVS a rešerše.

Nebudeme poskytované prezenčné služby v čitárni periodík, študovniach a tiež nebude možné využívať verejný internet. V soboty bude naďalej zatvorené a zatvorená ostáva aj pobočka na ZŠ Janka Kráľa na Podbrezinách.

Pri vstupe do priestorov knižnice je potrebné preukázať sa negatívnym výsledkom  AG alebo PCR testu  na ochorenie COVID-19 vykonaného od 18. januára 2021,  alebo dokladom o prekonaní ochorenia COVID-19 nie starším ako tri mesiace. Toto obmedzenie neplatí pre deti do 10 rokov a seniorov nad 65 rokov.

V priestoroch knižnice vyžadujeme dodržiavanie nasledovných protiepidemických opatrení:

• nosenie rúška alebo respirátora
  • dezinfekciu rúk či nasadenie jednorazových rukavíc
  • dodržiavanie najmenej dvojmetrových rozostupov
  • obmedzenie návštevy knižnice na max. 15 min.
  • nekonzumovať potraviny.

Knižnicu nenavštevujte, ak cítite akékoľvek príznaky ochorenia. Dodržaním protiepidemických zásad a dôslednou hygienou chránite seba, svojich blízkych a tiež pracovníkov knižnice.

Knihy môžete vrátiť aj do biblioboxu.

Vrátené knihy ostávajú v 24 hodinovej karanténe.