Poď do rozprávky

Liptovská knižnica G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pripravila na 12. mája 2023 o 9.00 a 10.30 pre organizované skupiny žiakov 3. ročníka ZŠ literárnu dielňu POĎ DO ROZPRÁVKY – vyber si, ako bude príbeh pokračovať s lektorom Dávidom Dziakom.

Dávid Dziak (1992) vyštudoval učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a etickej výchovy na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. V roku 2019 po získaní doktorátu z predškolskej a elementárnej pedagogiky začal pôsobiť ako odborný asistent na Katedre komunikačnej a literárnej výchovy na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Špecializuje sa na literatúru pre deti a mládež. Rád tiež píše básne pre deti, ktoré mu vyšli v časopisoch Vertigo (2018), Slniečko (2020 – 2021), Fraktál (2021), či v zborníkoch Kapitán Spomienka (2019) a Kráľovná (2021). V roku 2021 mu v spoluautorstve (Z. Stanislavová, M. Klimovič) vyšla monografia (K)rok za (k)rokom v slovenskej literatúre pre deti a mládež (Hodnotové aspekty pôvodnej poézie a prózy v rokoch 1990 – 2020). V tom istom roku svetlo sveta uzrela jeho zbierka rozprávok Poď do rozprávky.

Literárna dielňa POĎ DO ROZPRÁVKY – vyber si, ako bude príbeh pokračovať… predstaví rozprávkový debut tohto mladého autora. Kniha Poď do rozprávky je zaujímavá tým, že je napísaná interaktívnym štýlom, vďaka čomu v detskom čitateľovi prebúdza čarovný svet, o ktorom ani netušil, hoci je doslova na dosah a stáva sa tak hlavným hrdinom každého príbehu.

Podujatie sa uskutoční v centrálnej budove knižnice (úsek literatúry pre deti a mládež) v rámci projektu „365 dní v knižnici“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

POĎ DO ROZPRÁVKY – vyber si, ako bude pribeh pokračovať…
Tretiaci zo ZŠ Okoličianskej a ZŠ Demänovská ulica sa v piatok 12. mája ocitli v rozprávkovej literárnej dielni. Každé dieťa dostalo od Dávida Dziaka „pozvánku do rozprávky“, v ktorej sa stalo hlavným hrdinom príbehu.