Aktuality

Prázdninové podujatia pre deti

PRÁZDNINOVÉ OKIENKO PRE DETI

  1. júl a 21. júl 2022 od 9,30 hod.

 

 Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši  (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pripravuje pre deti na leto prázdninové okienko – zážitkové čítania s tvorivými dielničkami, pesničkami a individuálnymi úlohami.

Mladšie deti sa môžu tešiť na Gruffala a Gruffalinku (19. júla), na ich príbeh z Čierneho lesa, tvorivé maľovanie a spoznávanie stôp lesných zvierat. Staršie deti sa vydajú s Celestínom Filiškusom a pažravou ťavou Oktáviou (21. júla) na cestu saharskou púšťou. Naučia sa pracovať s atlasom, mapami aj glóbusom, dozvedia sa, čo sú to poludníky a rovnobežky, pričom počas čítania príbehu od Kristy Bendovej budú robiť s textom inscenačne i tvorivo, skupinovo i individuálne.

Obdobné podujatia sú súčasťou letných prázdnin už niekoľko rokov a patria medzi naše obľúbené detské projekty. V úseku detskej literatúry, v podkroví, si aj počas leta nájdu deti svoje miesto na čítanie, hry a kreatívnu činnosť.

Podujatia sa uskutočnia v rámci projektu Knižnica na dosah, ktoré finančne podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this