Aktuality

Precvičme si pamäť

        Koľkokrát sa vám stalo, že ste si nevedeli spomenúť, kam ste položili telefón alebo okuliare, ktoré ste ešte pred chvíľou mali v ruke? Alebo ste si doma zabudli nákupný zoznam a v obchode ste si nevedeli vybaviť, čo na ňom bolo? To, že nám pamäť funguje, berieme ako samozrejmosť, znepokojení začíname byť až vtedy, keď začneme zabúdať.

           Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) v spolupráci s AB-C štúdiom Liptovský Mikuláš pripravila na utorok 13. marca o 13,33 hod. prednášku o tom, ako naučiť našu pamäť lepšie si zapamätať informácie, ktoré sa na nás neustále valia.

           Je určená najmä seniorom, ale i ľuďom (bez ohľadu na vek), ktorí majú záujem dozvedieť sa niečo o mnemotechnických pomôckach a tiež ako si rozšíriť rezervnú kapacitu mozgu. Lektorkou bude propagátorka zdravého životného štýlu Markéta Kořínková, s ktorou dlhodobo spolupracujeme na psychomotorických tréningoch pamäti pre seniorov.

          Prednášku organizujeme v rámci Týždňa mozgu a uskutoční sa v centrálnej budove knižnice (multimediálny úsek). Vstup na podujatie je zdarma.

Týždeň slovenských knižníc sa nám skončil a začal Týždeň mozgu (13. – 19. marec 2023). Jeho cieľom je upriamiť pozornosť verejnosti na ľudský mozog, jeho činnosť a prevenciu pred nežiadúcimi ochoreniami. Týždeň mozgu sa vo svete oslavuje od roku 1996, Slovensko sa zapája do kampane po 16-krát.
V Liptovskej knižnici sme v pondelok 13.3. od 13.33 hod. organizovali prednášku Precvičme si pamäť alebo Ako nezabudnúť na všetko dôležité s lektorkou Markétou Kořínkovou. Všetci účastníci tak urobili niečo pre svoj mozog a precvičili si svoje pamäťové bunky, „závity“.
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this