Aktuality

Prednášky Vladimíra Šnídla

V utorok 15. novembra 2022 opäť zavíta do Liptovskej knižnice G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) novinár Denníka N Vladimír Šnídl.       

Tentoraz si pripravil dve prednášky – pre študentov Hoaxy, sociálne siete a kremeľskú propagandu a pre verejnosť Zaujímavosti z histórie a súčasnosti médií. V prednáške pre študentov sa zameria na fungovanie sociálnych sietí, rozpoznávanie hoaxov a dezinformácií, upozorní na tipy a triky masívnej kremeľskej propagandy. Spolu s verejnosťou bude hľadať odpovede na otázky: Viete, ktorú vojnu začali a ktorú skončili americké médiá? Aká bola naša prvá investigatívna kauza roku 1968? A čo môžeme reálne vyčítať súčasným slovenským novinám?

Vladimír Šnídl pôsobí ako redaktor Denníka N; špecializuje sa na témy, ako sú vojenské nákupy, doprava a šírenie dezinformácií. Podieľal sa aj na tvorbe Príručiek Denníka N pre školy (Klamstvá a konšpirácie, Ako fungujú médiá, Mýty o Európskej únii, Hrozby internetu, Nedajte sa oklamať – príručka o kremeľskej propagande). Na jeseň roku 2017 napísal knihu Pravda a lož na Facebooku, ktorá rozoberá fenomén hoaxov a konšpiračných teórii na slovenskom a českom internete. O tejto téme chodí aj pravidelne prednášať do slovenských škôl.

Prednášky predpoludním sú určené pre vybrané kolektívy študentov stredných škôl.  Prednáška pre verejnosť sa uskutoční v multimediálnom úseku v hlavnej budove knižnice o 16. hodine.

Podujatie sa koná v rámci projektu „Knižnica na dosah“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this