Ráčte ďalej do rozprávky

V utorok 22. augusta 2023 o 10.00 hodine sa v Liptovskej knižnici Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) uskutoční literárna dielnička pre deti a ich rodičov Ráčte ďalej, do rozprávky s lektorkou Lenkou Šafranovou.

Samotná lektorka pozýva: „Chcete vedieť, ako sa dostanete do rozprávky? Je to jednoduché! Stačí vykročiť správnou nohou a mať srdce na dlani. Do rozprávky sa zmestí veľa dobrých detí a rodičov. Poďte spoločne s nami zistiť, koľko sa nás vojde do stratenej rukavičky a ako sa ťahá nepoddajná repa. Na interaktívnej dielničke zažijete priam rozprávkové dobrodružstvo. Nenechajte sa núkať a vyrazte za ním. Tešíme sa na Vás! Dielnička je určená pre deti od 3 do 6 rokov v sprievode dospeláka (mamky, ocka, babky, dedka, tety, uja…). Aktivity budú zamerané na tvorivú spoluprácu medzi deťmi a dospelými a hru v kolektíve.“

A kto je Lenka Šafranová? Lenka Šafranová vyštudovala slovenský jazyk a literatúru na Prešovskej univerzite v Prešove, kde momentálne pôsobí ako odborná asistentka na Katedre slovenskej literatúry a literárnej vedy. Je tiež literárna vedkyňa, poetka, redaktorka, lektorka tvorivých dielní, porotkyňa literárnych súťaží, editorka, literárna kritička. V roku 2018 jej vyšla  debutová zbierka básní post partum a v roku 2020 básnický debut pre deti Čo by bolo keby.

Na literárnu dielničku je potrebné sa prihlásiť osobne v úseku literatúry pre deti a mládež do 18. augusta. Kapacita maximálne 10 detí a 10 dospelých. Vstup je bezplatný, účasť je však podmienená platným čitateľským preukazom rodiča v Liptovskej knižnici GFB.

Podujatie sa uskutoční v centrálnej budove knižnice (úsek literatúry pre deti a mládež) v rámci projektu „365 dní v knižnici“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.