S knižnicou na každom kroku

S KNIŽNICOU NA KAŽDOM KROKU
Spájame sa aby sme boli bližšie k sebe.
Päť knižníc v Žilinskom kraji (Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne, Kysucká knižnica v Čadci, Turčianska knižnica v Martine, Liptovská knižnica G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši a Krajská knižnica v Žiline) sa spojilo v rámci spoločnej kampane S knižnicou na každom kroku, pomocou ktorej sa snažia spropagovať čitateľom danú knižnicu a jej služby.
Kampaň je výnimočná svojím lokálnym zacielením. Je v podobe nálepky, ktorá je umiestnená po viacerých inštitúciách, firmách, či reštauráciách v danom okrese. Grafický aj textový vizuál nálepky je všade jednotný a kreatívne odkazuje na prepojenie knihy a samotnej prevádzky, napr. Knihy máme v krvi určenú pre transfúznu stanicu, alebo Zamestnaj sa knihou pre úrad práce v danom meste. Mení sa len odkaz na danú knižnicu a jej logo. Na nálepkách je umiestnený aj programovateľný QR kód. Jeho flexibilita spočíva v tom, že štandardne odkáže čitateľa na web knižnice. Administrátor knižnice ho dokáže však aj na diaľku preprogramovať, aby čitateľa presmeroval na konkrétnu aktivitu, program, ktorý chce knižnica v danom čase promovať. Nálepky je možné vidieť od septembra vo všetkých okresoch, z ktorých sú zapojené knižnice.