Aktuality

Tureckým Kudistanom cez bájny Ararat

Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) ostáva verná tradícii cestovateľských podujatí a tentoraz si pozvala cestovateľa Jiřího Koliho Kolínského, ktorý účastníkom predstaví čerstvé zážitky z cesty po Tureckom Kurdistane.

Jiří Kolínský vycestoval s priateľmi na konci leta 2023 na trek na najvyššiu horu Turecka Ararat (5165 m n. m.). Sprievodcu im robil kurdský horský vodca Četin, s ktorým prebrali aj situáciu kurdských obyvateľov v Turecku, z ktorého sám musel s rodinou utiecť. Prezentácia priblíži prírodné krásy Turecka a Kurdistanu.

Jiří Koli Kolínský pôsobil ako novinár, copywriter a v súčasnosti sa živí ako marketingový špecialista. Turistika a cestovanie sú jeho vášňou. S rovnakou vášňou pomáha v rámci občianskej iniciatívy Liptov pre Ukrajinu, v rámci ktorej pripravuje už 26. humanitárny konvoj.

Podujatie sa uskutoční sa v hlavnej budove knižnice v rámci projektu 365 dní v knižnici, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this