Aktuality

Živá knižnica

ŽIVÁ KNIŽNICA

workshop pre stredné školy

  1. október 2022 od 9,00 hod. a 10,45 hod.

        

Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši (inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) v spolupráci s o.z. Centrum komunitného organizovania v rámci vzdelávacieho programu Školy za demokraciu pripravuje na        18. októbra 2022 dva workshopy pre študentov s názvom Živá knižnica.

V Živej knižnici si namiesto tlačených publikácií môžu „prepožičať“ osobu so zaujímavým životným príbehom, s ktorou by sa v reálnom živote možno nikdy neporozprávali. V polhodinovom rozhovore v malom kruhu čitateľov a čitateliek môžu lepšie spoznať príslušníkov a príslušníčky najrôznejších menšín, dozvedieť sa, ako sa im žije, čo ich teší, trápi a s čím musia denno-denne zápasiť. Živá knižnica pomáha študentom prekonávať strach z neznámeho, búra zažité stereotypy a dáva im možnosť získať vlastné skúsenosti, ktoré môžu byť odlišné od pôvodných postojov a predstáv.

Workshopu sa zúčastňujú vopred dohodnuté skupiny.

Podujatie sa uskutoční v centrálnej budove knižnice, v rámci projektu „Knižnica na dosah“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Živé knihy – Maroš, Katka a Milan rozpovedali svoj príbeh a debatovali v Liptovskej knižnici so študentmi  Hotelovej akadémie a Evanjelického gymnázia Juraja Tranovského o živote queer ľudí, predsudkoch, odmietaní, coming oute… Aktuálne témy, otvorení študenti, skvelé živé knihy, vďaka koordinátorke Zuzane Szabóovej.

Dva workshopy Živá knižnica sa uskutočnili v rámci projektu Knižnica na dosah, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this